KST
Hlavné podujatia
Celoslovenský zraz turistov a stretnutie TOM 2022 Tlačiť E-mail
LZ_2022_plg
LZ_2022_logo
 

 
57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska 2022 Tlačiť E-mail

Vážení turistickí priatelia,

prípravy na 57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska 27. - 29.mája 2022 na Malinom Brde vrcholia. Dúfame, že po troch neúspešných pokusoch sa nám to už konečne podarí. Prajeme si len pekné počasie, aby sme sa na  Malinom Brde po dlhšom čase znovu stretli  s priateľmi a známymi. Stretnutie čitateľov Krás Slovenska je spoločensko-turistické podujatie, pripravený je zaujímavý kultúrny program, občerstvenie a tiež aj tombola, takže ceny čakajú práve na vás. Okrem toho bude pre účastníkov a zberateľov pripravené veľké množstvo suvenírov, odznakov, príležitostných pečiatok a magnetiek. Ak ste sa rozhodli pre návštevu stretnutia, do batohu si nezabudnite pribaliť aj dobrú náladu.

Usporiadatelia stretnutia vám ponúkajú kvalitné tričko s logom podujatia, ktoré si môžete v predstihu objednať.  Tričko je bavlnené, vo farbách čiernej a tmavomodrej s bielym logom. Cena za tričko + magnetka je 10 €.

KS_stretnutie_tricko  KS_stretnutie_magnetka

 

Objednať si ho môžete na adrese: Pavel Lupták: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. a zaplatiť do 15. 5. 2022 - do nedele na účet Prima banky, IBAN: SK525600 0000 0083 7154 7001.

Po tomto termíne sa tričko dáva do výroby. Nezabudnite na počet kusov, veľkosť, od S až po 3XL. Tričká si potom vyzdvihnete u usporiadateľov podľa objednávky na stretnutí.

A niečo z posledných správ. Na Májekovej chate sa uvoľnili miesta na ubytovanie. V prípade záujmu, kontaktujte chatára Májekovej chaty pána Petra Zemana, mobil 0905 602 022, email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

Dovidenia na Malinom Brde!

Pavel Lupták

odklazy: www.kstliptov.sk

 

KS_stretnutie_prp

Úplný spravodaj:  KS_spravodaj.pdf
Čítať celý článok...
 
Vyhodnotenie podujatia Lesníckym chodníkom Jozefa Dekreta Matejovie Tlačiť E-mail

LESY Slovenskej republiky, š. p. a Klub slovenských turistov Vás zorganizovali 19. októbra 6. ročník lesnícko-turistického prechodu Lesníckym chodníkom Jozefa Dekreta Matejovie na počesť zakladeteľa lesného hospodárenia.

Šiesty ročník J.D.Matejovie sa uskutočnil v Bardejovských kúpeľoch na náučnom LNCH Čierna mláka. Účastníkov privítala Mgr. Lucia Čekovská, predseda RR Bardejov Ing. Miroslav Bujda - delegovaný za VVKST, riaditeľ odštepného závodu Štátne Lesy SR Ing. Jozef Krochta, za sekciu PT KST Jindrich Racek a zakladateľ LNCH Ing. Jozef Ropiak, ktorý oboznámil účastníkov s históriou LNCH Čierna Mláka. Každý účastník dostal mapku s popisom trasy. Trasa o dĺžke 10,5km/540m, viedla od lesníckej chaty pod jazierkom po druhom okruhu náučného chodníka cez Kút, kde sa pripojila na žltú turistickú značku. Počas výstupu sa účastníkom venovali lesníci, ktorí ich  oboznámili s funkciou a živote lesa. Na rázcestí pod Magurou sa pokračovalo po žltej a červenej značke do obce Zborovské podhradie, odkiaľ sa pokračovalo po žltej a náučným chodníkom na Zborovský hrad. Pre účastníkov bolo pripravené ohnisko na opekanie. Na hrade privítal účastníkov kastelán Ing. Vladimír Kaminský, ktorý ich oboznámil s históriou hradu a jeho obnovou. Po prehliadke hradu sa pokračovalo do obce Dlhá Lúka. Odkiaľ bola zabezpečená kyvadlová doprava do Bardejovských kúpeľov na lesnícku chatu, kde sa účastníci zapísali do prezenčnej listiny a za účasť dostali pamätný list, magnetku a propagačný materiál. Pre účastníkov bolo zabezpečené občerstvenie s dobrým gulášom.

 

Celé vyhodnotenie:  JDM_vyhodnotenie.doc

JDM_2019_chodnik
JDM_2019_vstupna_brana
JDM_2019_zborov

 
Cestovné správy a vyhodnotenia z hlavných podujatí KST 2018, 2019 Tlačiť E-mail
Rok 2020:


Rok 2019:
Rok 2018:
 
« ZačiatokDozadu123DopreduKoniec »

Stránka 1 z 3

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.