KST
Konal sa XIV. český zimný zraz turistov 2015 Tlačiť E-mail
XIV. Zimný zraz KČT sa uskutočnil 12.-15. 2.2015 v meste Telč. Na zraze sa ako zástupcovia KST zúčastnil Peter Dragúň, Ľuboš Škumát a Štefan Kuiš. Zo zrazu priniesli nasledovné informácie:Správa Štefana Kuiša o počte účastníkov:

Účastníci KČT ..................... 180 ( 4 dni )
Účastníci MTSZ ...................... 2
Účastníci KST ..................... 201 ( 4 dni - 196 + 3 VIP + 2 nezaregistrovaní, prišli na blint )
Jednodňový účastníci ........... 53 ( oba dni spolu len ČR 18 + 35 )
Organizačný štáb .................. 24
Vedúci trás ........................... 13
Spolu účastníkov ................ 473

z toho
Trojdňový prechod .............. 18
Zimné táborenie .................. 11 turistov v 8 stanoch
Najpočetnejšia skupina – OKST pri TJ Nižná SR ..... 59 turistov
Najpočetnejšia skupina – Halenkov ČR .................... 44 turistov
VIP ....................................... 11


Správa predsedu KST Petra Dragúňa:

V dňoch 12. až 15. 2.2015 som sa na pozvanie KČT zúčastnil spolu s členom lyžiarskej sekcie Ľubom Škumátom a členom medzinárodnej komisie Štefanom Kuišom - bol pozvaný českou stranou ako tlmočník do maďarského jazyka - českého zimného zrazu v Telči. Okrem samotného zrazu, o jeho konaní píše Ľubomír Škumát samostatne v lyžiarskej sekcii, bolo na programe stretnutie delegácií z českej, slovenskej, maďarskej a poľskej republiky. Poliaci sa ospravedlnili. Hlavným bodom programu bolo usporiadanie medzinárodných letných zrazov krajín V4. Bolo dohodnuté, že prvý medzinárodný zraz sa uskutoční v Moravsko-sliezkych Beskydoch v roku 2016. O rok neskôr bude organizátorom Slovensko a potom sa prejde na dvojročný cyklus. 2019 Maďarsko, 2021 Poľsko. Zraz bude vždy súčasťou celoštátneho zrazu v krajine usporiadateľa. Príspevok z každej krajiny je 500 €. Jednotlivé kluby urobia podujatiu propagáciu. Zrazy je potrebné usporiadať tak, aby pre všetkých boli čo najkratšie vzdialenosti.


Správa člena sekcie lyžiarskej turistiky Ľubímra Škumáta:

V dňoch 12. až 15. 2.2015 som sa na pozvanie sekcie LT KČT zúčastnil spolu s predsedom KST českého zimného zrazu v Telči. Napriek problémom so snehom poriadatelia dokázali zabezpečiť lyžiarske trasy, hoci boli mierne upravené voči pôvodným tak, že počas zrazu bolo možné prejsť 40 km na kvalitnom snehu. Samotný kraj poskytoval ideálne podmienky na bežkovanie s príjemnými stúpaniami a klesaniami, takže si prišli na svoje aj menej zdatní bežkári. Pôvodne mali pripravené štyri bežecké trasy. Okrem toho zabezpečili dve pešie a jednu trasu IVV a trojdenný prejazd z Pelhřimova do Telče. Samotné mesto poskytovalo mnoho pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO a počas zrazu aj kultúrnych akcií. Toto si uvedomilo aj 201 turistov zo Slovenska z celkového počtu 346 účastníkov zrazu. Najpočetnejšiu skupinu tvorili turisti z Oravy, ktorých prišlo na zraz 59. Z toho je tiež vidieť, ako slovenskí turisti obľubujú zimné zrazy a neváhajú vycestovať aj do vzdialených oblastí, aby si mohli užiť prírodu a spoločnosť priateľov.
Budúci zraz sa bude konať 9 až 12.2 2017 v Domažliciach.

Čo je však na zamyslenie aj pre nás, ktorí nedokážeme zabezpečiť poriadateľov zrazov je fakt, že zraz zorganizoval OT, ktorý má len 24 členov. Avšak, ako mi povedal predseda odboru Vladimír Mazal, až do príchodu prvých účastníkov zrazu všetko dokázal zabezpečiť sám. Z tohto je vidieť, že prvoradá je ochota pustiť sa do organizovania takejto akcie. Regióny, kde sa už desiatky rokov nekonali zimné zrazy, by si mali spytovať svedomie, že nechcú organizovať Zimný zraz, aj keď naň majú ideálne podmienky. Ich členovia však využívajú úsilie iných regiónov a zúčastňujú sa poriadaných zrazov. A nielen zimných.

 

 Miesta_konania_slovenských_zimných_zrazov_od_roku_1990.pdf


Fotogaléria:

15. Český zimný zraz turistov bude 9. - 12. 02. 2017 v Domažliciach. Organizátorom bude odbor Klubu českých turistov Domažlice.


Info: http://www.domazlice.info/pro-turisty/xv-cesky-zimni-sraz-turistu.html

 
 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.