KST
Časopis Krásy Slovenska
Z edície vydavateľstva DAJAMA Tlačiť E-mail
Tlačová informácia 

Od: vydavateľstvo DAJAMA
Dátum vydania: 16. máj 2012
Počet strán: 2

Nová edícia a knižná novinka vydavateľstva DAJAMA 

Najkrajšie pešie okruhy

Vydavateľstvo DAJAMA v nadväznosti na časopis Krásy Slovenska, ktorého je nakladateľom, už niekoľko rokov tematicky spracúva jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po viacerých úspešných knižných edíciách sa v týchto dňoch na trhu objaví nová edícia. Pod názvom Po Slovensku bude mapovať najkrajšie trasy a lokality na Slovensku a poznávať Slovensko pešo, na bicykli, v aute či z vtáčej perspektívy. Postupne prinesie niekoľko publikácií, ktoré umožnia spojiť aktívny oddych s poznávaním jednotlivých kútov našej krajiny.

Prvou lastovičkou......


......z novej edície je kniha Najkrajšie pešie okruhy. Predstavuje dvadsaťpäť najkrajších peších trás na Slovensku, ktoré možno absolvovať vo forme okruhov. Pri výbere nebolo cieľom dosiahnuť rovnomerné rozdelenie výletov po celom Slovensku, ale vybrať naozaj 25 najkrajších okruhových peších trás. Keďže turisticky najatraktívnejším územím na Slovensku sú nepochybne Vysoké Tatry, z tohto regiónu tu turisti nájdu päť okruhových trás. Mimoriadnemu záujmu milovníkov pešej turistiky sa tešia aj Západné Tatry, Nízke Tatry, Slovenský raj, Malá Fatra, Veľká Fatra či Chočské vrchy. Z každého z týchto pohorí sú zastúpené dve trasy, ktoré patria k najkrajším. Zvyšných osem je z ďalších pohorí (najmä z ďalších národných parkov), pričom vo väčšine prípadov ide o výstup na dominantný vrch či turisticky zaujímavé miesto.

Okrem základného opisu každej trasy v knihe nechýba množstvo zaujímavostí a príbehov súvisiacich s jednotlivými miestami. Samozrejmosťou sú výškové profily, výrezy máp s priebehom trasy a podrobné praktické informácie časových rozvrhov, prevýšení a náročnosti. Zaujímavé, niekedy takmer beletristické texty sú doplnené viac ako 250 farebnými fotografiami. Všetky výlety opísané v knihe patria medzi náročnejšie turistické podujatia. Naozaj nie sú len prechádzkami, takmer na všetkých je potrebné vydať veľa síl. Čím viac energie si však vyžiadajú, o to silnejšie zážitky a pocity prinesú po absolvovaní.

Knižná novinka bude po prvý raz predstavená na knižnom veľtrhu Svět knihy (17. – 20. mája v Prahe) a oficiálne uvedená do života na tradičnom, v poradí 49. stretnutí čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Autor a vydavateľ spolu s „krstnými rodičmi" – predsedom KST Petrom Perhalom a predsedom Sekcie pešej turistiky KST Jindrichom Racekom – ju predstavia v sobotu 29. mája o 12.00 hod. na Kľaku a o 16.00 hod. vo Fačkovskom sedle. Všetci ste srdečne vítaní!

Názov: Najkrajšie pešie okruhy
Autor: Daniel Kollár
Počet strán: 208
Formát: B5

Najkrajie_peie_okruhy_obalka
 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.