KST
Aktuality - ústredie
Pomáhajme udržiavať turistické chodníky v bratislavskom lesoparku Tlačiť E-mail
Bratislavčania, ktorí po celý rok radi navštevujú udržiavané lesné prostredie Malých Karpát v tesnej blízkosti svojho mesta, vedia, čo dokáže ťažký mokrý sneh, alebo silný vietor.

V záujme operatívnejšieho odstraňovania prekážok z turistických chodníkov na území bratislavského lesného parku, pozri na mapu:
http://www.ba-lesy.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=451035&id_dokumenty=3495Vedenie Mestských lesov v Bratislave ako správca tohto lesného územia ponúka bratislavským turistom aktívnejšiu spoluprácu: ak vám pri turistike skomplikoval cestu spadnutý strom, neváhajte to ohlásiť. Kontaktujte buď predsedu komisie značenia KST - bratislavský región Miloslava Kublu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , alebo priamo technika lesoparku, pána Pivku Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Pozíciu prekážky udajte buď pomocou GPS, alebo čo najpresnejšie popíšte na ktorom úseku vyznačeného turistického chodníka sa nachádza.

Niektoré bratislavské turistické kluby sa už dlhé roky starajú o určité trasy. Stále však je dosť úsekov, ktoré nemajú šťastie na takýto patronát. S blížiacim sa príchodom jari pripomíname výzvu, ktorú pred časom Klub bratislavských turistov adresoval všetkým bratislavským turistickým klubom: "Vyberte si trasu o ktorú sa bude váš klub špeciálne starať - udržiavať v okolí chodníka čistotu a dohliadať na stav turistického značenia."

Prípadne sa poraďte s Milom Kublom, kde by bola takáto vaša pomoc najpotrebnejšia.Vedenie mestských lesov ochotne poskytne výbavu (pracovné rukavice a vrecia na smeti) na jarné upratovanie v okolí chodníkov a zariadi zvoz naplnených vriec.

BAlesopark_spadnuty_stom_jesenM

BAlesopark_spadnuty_strom_zimaM
 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.