KST
KST slávnostne otvára a pozýva Tlačiť E-mail
V poslednom septembrovom týždni sa uskutočnia hneď 3 podujatia zviditeľňujúce existenciu a činnosť Klubu slovenských turistov:

24. septembra 2013, Vysoké Tatry - Starý Smokovec, Hotel Grand
Deň pred znovuotvorením zrekonštruovanej Chaty pod Rysmi bude v Starom Smokovci, v hoteli Grand za účasti novinárov spoločná tlačová konferencia Klubu slovenských turistov, Slovenských elektrární, a.s. a Správy TANAP a prezentácia projektu Energia pre prírodu (Slovenské elektrárne, a.s.), v rámci toho bude samostatne predstavený projekt Ekologizácia vysokohorských chát, ktorý odprezentuje Klub slovenských turistov. V rámci tlačovej konferencie predseda KST P. Perhala a 1. podpredsedníčka KST E. Fábryová, Branislav Strýček, riaditeľ úseku trhu, regulácie a riadenia obchodných aktivít SE, a.s. a riaditeľ komunikácie SE, a.s., M. Bologna podpíšu nové Memorandum o spolupráci medzi KST a SE, a.s., ktorého obsahom je pokračovanie projektu ekologizácie chát. Ešte do konca roku 2013 SE, a.s., zakúpi a nainštaluje nový generátor elektrického prúdu pre Chatu pri Zelenom plese ako nevyhnutne potrebný doplnkový a záložný zdroj elektriny (keďže malá vodná elektráreň sa tu nedá využívať po celý rok) a dodá nové batérie pre fotovoltiku na Zbojníckej chate.

Začiatok podujatia o 9.30 h, pre novinárov bude pripravené občerstvenie a informačné materiály, na otázky budú pripravení odpovedať predstavitelia KST, Správy TANAP-u a SE, a.s.

25. septembra 2013, Vysoké Tatry - Chata pod Rysmi
Slávnostné znovuotvorenie Chaty pod Rysmi po trojročnej generálnej rekonštrukcii , s účasťou spolumajiteľov (KST a SHS JAMES), realizátorov, sponzorov, podporovateľov, partnerov a médií . Vo výške 2 250 m n. m. budú na účastníkov čakať ocenenia, občerstvenie a živá hudba! Menej skúsených upozorňujeme, že výstup na chatu od Popradského plesa trvá približne 3 hodiny. Možnosti parkovania na Popradskom plese sú však obmedzené (podrobnosti na www.popradskepleso.com), odporúčame parkovanie pri stanici TEŽ Popradské Pleso, odtiaľ treba na výstup rátať 4 hodiny.

Slávnosť na chate začne o 11.00h, slávnostné otvorenie chaty po troch rokoch o 12.00h. Chata má úplne nový vzhľad – kamenné múry nahradil titánovo-zinkový plášť, v konštrukcii strechy je neprehliadnuteľný protilavínový štít. Interiér chaty sa rekonštrukciou mierne zväčšil a pribudla kachľová pec schopná nielen osušiť premáčaných turistov, ale využiteľná aj na pečenie. Chata dostala fotovoltický zdroj elektriny, čo umožnilo modernizáciu prevádzky kuchyne. Kapacita tejto najvyššie položenej tatranskej chaty je 14 lôžok, v prípade náhlej zmeny počasia alebo iného ohrozenia zdravia turistov a horolezcov tu však dokážu núdzovo prijať až dvojnásobok nocľažníkov. Chata funguje pre verejnosť sezónne od 16.6. do 31.10., v čase zimnej uzávery tatranských chodníkov (od 1.11. do 15.6.) slúži ako základňa pre prípadné záchranné akcie horskej služby.

27. septembra 2013, Bratislava - sídlo Klubu slovenských turistov, Záborského 33
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ do Klubu slovenských turistov – 4.ročník podujatia na počesť Svetového dňa cestovného ruchu. Klub slovenských turistov zastrešuje viac než 400 miestnych turistických odborov a klubov, v ktorých je takmer 17 000 registrovaných členov. Udržiava 14 000 km turistických chodníkov na území SR. Značkári, turistickí vedúci a kluboví funkcionári každoročne odrobia spolu tisícky hodín neplatenej verejnoprospešnej dobrovoľníckej práce.

Dvere do priestorov sídla KST sa otvoria od 10.00 h. Informácie novinárom a ďalším návštevníkom zvedavým na situáciu a činnosť KST (ako sa stať členom KST, členské výhody, turistické podujatia, turistické značenie, turistika mládeže, rôzne presunové formy, odborné školenia, výkonnostná turistika, podmienky pre získanie oblastných a tematických turistických odznakov, vydávanie turistického kalendára a popularizačných publikácií, výchova turistických vedúcich, problematika vstupu do národných parkov, medzinárodné kontakty KST, a ďalšie témy) poskytne osobne predseda KST Peter Perhala a ďalší členovia ústrednej rady KST. Záujemcovia si budú môcť pozrieť výstavu turistických odznakov, nahliadnuť do klubovej knižnice, pochutiť si na pravom turistickom kotlíkovom guláši (kým nebude kotol prázdny). Novinkou 4. ročníka je tombola: vyžrebovaní účastníci dostanú užitočné publikácie, atraktívnou hlavnou cenou je víkend na Chate pod Rysmi, pre 2 osoby.

Na všetky tri podujatia vás srdečne pozývame!

Dušan Valúch, generálny sekretár Klubu slovenských turistov
Záborského 33, 831 03 Bratislava
Tel.: 02 4445 4088; 0917 828 613
 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.