KST
Konal sa 35. zraz cykloturistov KST Tlačiť E-mail
CZ_Logo_O

Vážení priatelia cykloturistiky,

tradičné a obľúbené podujatie - slovenský zraz cykloturistov - napísalo v roku 2013 už svoju 35. kapitolu a som veľmi rád, že som Vás všetkých, ktorí holdujete turistike na dvoch kolesách, mohol pozvať do oblasti Slovenska, ktorá ponúka návštevníkom pestrú paletu prírodných krás, histórie, zaujímavostí a nevšedných zážitkov.

Mesto Piešťany, známe nielen liečivými účinkami svojich minerálnych prameňov ale aj nádhernými parkami, zaujímavými stavebnými pamiatkami, hodnotnými muzeálnymi expozíciami a malebnou panorámou nábrežia Váhu a vodnej plochy Sĺňava, bolo centrom a pobytovým miestom zrazu. Vyznávačov náročnejších profilov trás potešili zvlnené terény Myjavskej pahorkatiny a predovšetkým cyklotrasa „Horská", nasmerovaná do Považského Inovca. Rekreačné trasy popri Váhu a okolo Sĺňavy uspokojili zase tých, ktorí uprednostňovali pohodu a relax v rovinatých terénoch pri vodných plochách. Účastníci trasy „Kopaničiarska" navštívili mesto Vrbové, s jeho šikmou vežou a múzeom vrbovského rodáka Mórica Beňovského, ako aj Košariská s rodným domom M.R.Štefánika a jeho mohylou na neďalekom Bradle, kostol v Brezovej pod Bradlom a počas trasy spoznajli čaro miestnych kopaníc. Trasa „Považská" ponúla návštevu Parku miniatúr v Podolí, možnosť zblízka sa pokochať pohľadom na zrúcaniny Čachtického hradu, navštíviť nedávno zrekonštruované zrúcaniny hradu Beckov, vystúpiť na pahorok Kostolec pri Ducovom s národnou kultúrnou pamiatkou – slovanským veľmožským dvorcom a pochutnať si na guláši pri muzike v obci Hubina.

Organizátorom zrazu bola Regionálna rada Klubu slovenských turistov v Trnave v spolupráci s Mestom Piešťany, Federáciou kempingu a karavaningu Slovenskej republiky, Sekciou cykloturistiky KST a OZ Sĺňava Piešťany. Podujatie sa konalo pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša.

Ing. Miroslav Herchl,
predseda RR KST Trnava a
predseda organizačného štábu zrazu

Cyklozraz sa konal 22. - 25.augusta 2013.

Spravodaj:  CZ_spravodaj.pdf

Záštita predsedu Trnavského samosprávneho kraja:  CZ_TTSK_záštita.pdf
 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.