KST
Obzretie za 37. ročníkom Vojenskej 50 - tky Tlačiť E-mail
Dňa 14. apríla 2012 sa uskutočnil 37. ročník turistického pochodu s názvom Vojenská Päťdesiatka, ktorú usporiadali Zväz vojakov SR, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, KST TJ Dukla Trenčín a KST TTS Trenčín. Tohtoročná trasa viedla z Jankovho Vŕšku do Trenčína. Pre tých, ktorí sa rozhodli pre kratšiu variantu, boli k dispozícii viaceré možnosti voľby. Variant B – 25 km z Jankovho Vŕšku do Krásnej Vsi, variant C- 25 km z Krásnej Vsi do Trenčína a tohtoročná novinka, variant D- zo sedla pod Machnáčom do Trenčína s dĺžkou 15 km.
Na Jankov Vŕšok vyviezli 2 plné autobusy 120 nedočkavých turistov. Za účasti primátora mesta Bánoviec nad Bebravou pána Mariána Chovanca, predsedu zväzu protifašistických bojovníkov pána Jána Holičku, predsedníčky ZO SZPB pani Emílie Peťovskej, dvoch ešte žijúcich bojovníkov za našu slobodu, pána Ernesta Janečeka a Júliusa Kusého a zástupcov turistov, sa vykonal pietny akt položenia kytice ku pamätníku na Jankovom Vřšku. Potom si účastníci pochodu prezreli vnútro mohyly a vydali sa na krásne túry podľa vlastného zhodnotenia svojich síl.
Na trasu z Krásnej Vsi sa odviezli do malebnej dedinky a tu zostal autobus čakať na turistov z Jankovho Vŕšku aby ich odviezol do Trenčína. Tak isto mali možnosť sa odviezť do východzieho bodu aj tí, ktorí si určili najkratší variant. Všetci po ukončení svojej naplánovanej túry dostali pamätný list a odznak.
Tento rok sa zúčastnilo 120 turistov. Z toho 78 členov KST a 42 nečlenov. Pre úplnosť si organizátori spravili aj nasledujúcu bilanciu: mužov bolo 77 a žien 43. Trenčín bol v zastúpení 71 turistov, Nová Dubnica 11, Trenčianska Teplá 6, Nové Mesto n/V 3, Drietoma 3, po 2 boli z Brezna, Bánoviec n/B, Trnavy a Piešťan a ďalších 14 miest a obcí zo západoslovenského kraja malo svoju účasť po 1 turistovi.
Na trasu 50 km sa vydalo 30 ľudí. Najlepšie časy mali: pán Jozef Homola z Košece a Štefan Daňo zo Sedmerovca. Obidvaja spravili trasu za 4 hodiny.
Najstaršou účastníčkou bola, nami obdivovaná, pani Marta Trebatická, ktorá má krásnych 86 rokov. Najmladším bol 13 ročný Patrik Rajníček z Dubnice. Všetci šťastlivo došli do cieľa v Kubrej.
Organizačný výbor touto formou ďakuje za účasť na podujatí a praje všetkým ešte veľa nachodených kilometrov v plnom zdraví a v dobrej pohode.

Za organizačný výbor: Janka Salviany

Fotogalériu nájdete na stánke organizátora: http://kstduklatn.rajce.idnes.cz/

 

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

Logo Interreg Poľsko Slovensko

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192
Predplate si časopis Krásy Slovenska

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (organizačná pracovníčka)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.